Hello Neighbor (PS4)

5.0 (2 głosy) 5 0 2

od 129,00

W Hello Neighbor wcielamy się w zwykłego mieszkańca znikomego domku na przedmieściach, który inicjuje podejrzewać, iż mieszkający po sąsiedzku mężczyzna skrywa potworną tajemnicę. Aby potwierdzić te przypuszczenia, postanawia zakraść się do piwnicy sąsiada. Nie będzie to nietrudne zadanie, gdyż jest on czujny i jeśli zostanie sprowokowany, nie cofnie się przed niczym, żeby zneutralizować zagrożenie dla swojej prywatności.

Głównym elementem mechaniki gry jest innowacyjna nienaturalna inteligencja, pozwalająca sąsiadowi zapamiętywać posunięcia gracza i przewidywać, co zrobi w przyszłości. Uniknięcie wykrycia – konieczne dla osiągnięcia celu gry – staje się zatem tym bardziej trudne, im częściej gracz wybiera podobne rozwiązanie, chcąc przekraść się obok sąsiada. Głównie wybierane ścieżki szybko obrastają pułapkami (opóźniającymi ucieczkę), przeszkodami (jak deski zabijające okna) i alarmami (pokroju rozlokowanych gdzieniegdzie kamer).

Gracz może wykorzystywać wabiki, żeby odwrócić uwagę sąsiada, i wpływać na otoczenie w taki sposób, by utrudnić antagoniście wykrycie obecności bohatera w jego domu. Służy do tego niemało fizycznych obiektów, z którymi może wejść w interakcję, wydające głośne dźwięki telewizor czy radio i możliwość zwabienia sąsiada w zastawione przez niego samego pułapki.

Hello Neighbor zagwarantuje dostęp do ascetycznego ekwipunku, w którym gracz może tymczasowo składować ważne dla postępu przedmioty (jak klucz do drzwi). W przypadku wykrycia i złapania gracz zostaje przeniesiony pod własny dom, a wszystkie zdobyte obiekty pozostają w jego ekwipunku.