LEGO Marvel Super Heroes (PS3)

Gry PlayStation3

4.0 (1 głos) 5 0 1

od 49,20

  • Kategoria: Gry PlayStation3
  • Wersja językowa: angielska
  • Gatunek: akcja
  • PEGI (wiek gracza): 7+

LEGO Marvel Super Heroes jest kolejną odsłoną nad wyraz popularnego procesu familijnych zręcznościówek, rozgrywających się w światach zbudowanych z plastikowych klocków LEGO. Gra została oparta na przystępnych w sklepach z zabawkami zestawach z linii Marvel Super Heroes i pozwala wcielić się w najpopularniejszych superbohaterów, takich jak Kapitan Ameryka, Thor, Hulk czy Spider-man. Za produkcję odpowiada brytyjskie studio Traveller's Tales, od lat z sukcesem dostarczające kolejne tytuły z kolekcji.

Przygotowana specjalnie z myślą o grze oryginalna historia zaczyna się gdy Nick Fury z agencji S.H.I.E.L.D. Prosi o pomoc najkorzystniejszych superbohaterów,zbratali swoje siły i uratowali świat przed rożnego typu zagrożeniami. Podczas podzielonej na części kampanii dzielni herosi zmierzą się, pomiędzy innymi, z pożerającym planety solidnym Galactusem czy podstępnym Lokim. Tradycyjnie już scenariusz jest pełen humoru i gagów, zrozumiałych dla każdego odbiorcy bez względu na wiek. Na dodatek, twórcy zawarli w nim szereg najróżniejszych nawiązań do wydarzeń i postaci z długiej historii komiksowego uniwersum Marvela. W trakcie przygód przemierzamy dużo nowojorskich lokacji oraz wybieramy się w podróż poza Ziemię.

Jeżeli chodzi o model rozgrywki to nie uległ on obszerniejszym zmianom w kontraście do poprzednich odsłon procesu, ponieważ już dawno znalazły one złotą formułę, która wraz z kolejnymi odsłonami jest jedynie ulepszana i zwiększana. Gracz przejmuje kontrolę nad wybranym bohaterem i przemierza kolejne etapy, pokonując napotkanych po drodze wrogów, rozwiązując przygotowane przez twórców zagadki, a także wynajdując przeróżne ukryte przedmioty. W trakcie zabawy możemy odblokować ponad sto przeróżnych postaci, w tym niemało znanych czarnych charakterów, pomiędzy innymi, samego Galactusa oraz mniej znanych superbohaterów, którzy nie mieli dotychczas okazji pojawić się w wirtualnym świecie. Każdy z nich ma własny zestaw umiejętności odpowiadający tym z kart komiksów. Ponownie też zasiadamy za sterami różnorodnych pojazdów, uatrakcyjniających rozgrywkę.

Warto wyeksponujeć, iż gracze nie są skazani na samotną zabawę. Deweloperzy przygotowali bowiem już tradycyjnie możliwość kooperacji dla dwóch graczy na podzielonym ekranie.