Minecraft (PS3)

99.00 InStock 99.00 145.00 3
4.0 (0 opinii) 5 0 0

od 99,00

w 3 sklepach

oszczędzasz do 32%

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje znaczne przypominające cegły bloki, a potem generuje z nich różnorodnego rodzaju konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna spora piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w pełni z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co jedynie sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków i w grze wynajdziemy 55 przeróżnych ich rodzajów, każdy mający własne cechy i nadający się do zróżnicowanych celów.

Gra oferuje zabawę w trybie tradycyjnym, w którym możemy bez żadnego stresu tworzyć kolejne konstrukcje i tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie wyłącznie podczas dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i wyłącznie adekwatne przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak wyłącznie zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i tworzy się automatycznie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Dodatkowo, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym wznosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry wykonana pozostała w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy komponent świata zbudowany jest z obfitych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów rodzaju Commodore 64.